Запорізьке музичне училище ім. П.І. Майбороди

69035 м.Запоріжжя пр.Маяковського, 22
тел. 061-233-13-61
e-mail: ZMU-Mayboroda@yandex.ru
P_Mayboroda@meta.ua


Історія училища
Витоки музичної творчості на Запоріжжі сягають у глибінь віків. Музика, танці, пісні завжди користувались любов'ю народу, що населяв наш славетний край. Саме завдяки високому рівню народної музичної культури і почався на Запоріжжі розвиток професійного мистецтва та освіти.

Про училище:

Запорізьке музичне училище є одним з найстаріших навчальних закладів культури України. Воно носить ім'я нашого земляка, відомого українського композитора, народного артиста СРСР П.І Майбороди. Все почалося у далекому 1926 році. У Запоріжжі було відкрито музпрофшколу, яку пізніше, 1-ого жовтня 1930 року рішенням Народного комісаріату освіти УРСР було реорганізовано у музичний технікум, у якому навчалось 80 учнів. Музичний технікум був розташований у самому центрі колишнього Олександрівська по вулиці Р.Люксимбург, яка зараз має назву вулиця Дзержинського. Велика Вітчизняна війна припинила діяльність навчального закладу на 20 років. Музичне училище було відроджено тільки 1 ВЕРЕСНЯ 1958 РОКУ, на Правому березі Дніпра. Тоді його очолив талановитий організатор та музикант М.Р Тищенко. У 1967 році навчальний заклад знову повернувся у центр міста, отримавши у подарунок нове чотирьохповерхове приміщення, з чудовими аудиторіями, великом концертним залом, бібліотекою. І ПОЧАЛОСЯ НОВЕ ЖИТТЯ! За більш ніж 75-річний період існування училища його закінчило понад 4000 музикантів. Випускники ЗМУ складають основу академічного симфонічного оркестру у Запорізькій обласній філармонії, музично- драматичного театру та театру молоді, працюють у дитячих музичних школах міста та області. Імена багатьох висококваліфікованіх фахівців стали відомі не тільки на Україні, але й за її межами. Серед них провідні викладачі, композитори, виконавці, керівники творчих колективів: голова Донецької спілки композиторів України, професор Донецької музичної академії ім. С.С.Прокоф'єва Мамонов С.О..; заслужений діяч мистецтв України Боєва Н.І. ; заслужений артист України, професор національної музичної академії ім. П.Чайковського Ільїн А.В.;Доктор педагогічних наук Біла Н.О.; лауреат міжнародних конкурсів акордеоніст Завадський І.В.; лауреат трьох міжнародних конкурсів вокалістів Репчинський О.С.; заслужений діяч мистецтв Росії, професор Краснодарського інституту мистецтв Литвин В.І.; керівник російського ансамблю "Золоте кільце" Костюк О.Г. та інщі.
В 60-80 роки плідно працювали провідні викладачі:
“Спецфортепіано”Л.Г Цимко, Т.О.Виноградча, Л.С.Пухиря,А.І.Карпуль; Л.Г.Кантур, Л.Б.Лазарова ;
“Оркестрові струнні інструменти” засл.прац.культури УРСР М.Р.Тищенко, В.М.Панфіло, І.С.Дасковський, І.І.Баусов, В.С. Кривенко;
“Духові та ударні інструменти”Е.Е.Гасс, К.П.Алефіренко, Ю.І.Агафонов;
“Народні інструменти” засл.діяч мистецтв України В.М.Овод, В.А.Третяк, засл.прац.культури УРСР А.Ф.Крюков, засл.прац.культури УРСР В.К.Дяченко, засл.прац.культури УРСР В.Л.Соломаха; В.Л. Тодика;
“Академічний спів” засл.арт.України Е.О.Журб, О.С.Дудник, І.П.Назарець;
“Теорія музики” член Спілки композиторів СРСР О.І.Носик, В.І.Шеїн;
”Музична література”Є.К.Загорська, І.Р.Фадєєва;
”Хорове диригування” засл.прац.культури УРСР М.Д.Кисіль, Г.А.Тодика; Е.М.Михальова, Л.О. Третяк.
“Соціально-економічни та гуманітарні дисципліни” - С.Л.Нікітська, В.А.Сергеєва, Л.М. Силенко.
       З 2003 року колективом училища керує заслужений працівник культури України С.О.Пелюк - баяніст – виконавець, ініціатор та організатор Міжнародних, Всеукраїнських конкурсів. У навчальному корпусі Запорізького музичного училища ім. П.І. Майбороди знаходяться лекційні аудиторії, навчальні кабінети, класи, великий зал на 600 місць, малий зал та конференц-зал. Училище має найкращий в області музичний та методичний фонд бібліотеки, оновлений спортивний зал, комп’ютерний клас, фонотеку, які відповідають профілю підготовки молодших спеціалістів на сучасному рівні. Аудиторії та концертні зали обладнані музичними інструментами та високоякісною апаратурою для трансляції і відеопоказу музичних програм.